بلاگ

فرش وینتیج برای آشپزخانه

فرش وینتیج برای آشپزخانه
امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

فرش وینتیج یا فرش کهنه نما چیست؟ و فرش وینتیج برای آشپزخانه باید چه ویژگی هایی داشته باشد. اگر عبارت وینتیج به گوشتان نخورده باید گفت این سبک، یکی از جدید ترین سبک های طراحی فرش است. اگر به دنبال خرید فرش باشید، حتما اصطلاح “فرش کهنه نما” به گوشتان خورده است. فرش ‌های وینتیج یا کهنه ‌نما از جمله طراحی ‌های جدید فرش ماشینی است که؛ به تازگی وارد بازار انبوه شد است و از همان ابتدا مورد استقبال گرفته است. به همین دلیل تولید کنندگان فرش تصمیم گرفتند؛ فرش ماشینی وینتیج را با طراحی رنگ و رو رفته و کهنه نما تولید کنند. روز به روز طرفداران بیشتری پیدا می‌ کند. به همین دلیل تولید کنندگان فرش تصمیم گرفتند فرش ماشینی وینتیج را؛ با طراحی رنگ و رو رفته و کهنه نما تولید کنند. فرش وینتیج مدما در بیش از 300 طرح جذاب و مختلف تولید می شوند.

فرش وینتیج چیست؟

همان طور که از نام این نوع فرش پیدا است. ظاهر آن قدیمی تر از عمرش به نظر می ‌رسد. فرش های وینتیج در رنگ بندی مختلفی تولید می شوند. در واقع فرش کهنه نما فرشی نیست که؛ به مرور زمان و در طول سال‌ها کهنه شده باشد. بلکه ظاهر فرش نو را به گونه ای طراحی می‌کنند که شباهت زیادی به فرش‌های دستبافت قدیمی داشته باشد. فرش های کهنه نمای مدما 23 رنگ بندی مختلف دارند که می توانید؛ بیش از 900 طرح و نقش مختلف فرش را در این رنگ بندی ها مشاهده کنید. گاهی هم برخی از طرح های فرش وینتیج؛ با اشکال ساده و بدون ترنج و گل‌ های مرسوم در فرش‌ های ماشینی سنتی طراحی می ‌شوند. فرش های وینتیج معمولا فرش هایی با طرح های کلاسیک و سنتی هستند. در زمان قدیم برای کهنه تر کردن طرح و نقش فرش ها را در کوچه و خیابان پهن می کردند.

 تا پا بخورد و به تدریج ظاهر و طراحی قدیمی و کهنه پیدا کند. فرش وینتیج و فرش فانتزی سبکی از فرش ماشینی که به صورت کهنه نما؛ و قدیمی طراحی شده که نقشه های آن کهنه و قدیمی می باشد. در اصل این فرش ها با استفاده از خلاقیت در طراحی این گونه به نظر می رسند؛ اما فرش فانتزی با بالاترین کیفیت و دوام تولید شده است. طرح های خاص فرش وینتج عموما با استفاده از رنگ زمینه ذغالی؛  و یا نقراه ای جلوه خیلی زیبا و خاصی را دارد. از این رو یکی از انواع فرش فانتزی است.

فرش های فانتزی مناسب چه فضایی هستند؟

 فرش‌های کهنه نما از جمله طرح‌ های مدرنی هستند که؛ به تازگی طرفداران بسیاری پیدا کرده است. فرش وینتیج با شانه های مختلف تولید می شود. طراحان دکوراسیون و افرادی که به دنبال تنوع و فاصله گرفتن از طرح‌ های کلاسیک فرش ماشینی هستند. از فرش ‌های کهنه نما استقبال می‌ کنند. فرش وینتیج 500 شانه یکی از ارزان ترین فرش های وینتیج که؛ بسیار زیبا و حرفه ای به صورت گل برجسته بافت می شود. فرش 1200 شانه وینتیج ماهور نمونه ای از این نوع فرش ها است که؛ در عین داشتن کیفیت و بافته شده از نخ صد در صد اکرلیک هیت ست شده است. طرحی جدید دارد. بیشترین مدل فرش کهنه نما و یا طرح وینتیج 1200 شانه می باشد که؛ بیشترین تنوع را در میان فرش طرح وینتیج دارد. فرش وینتیج سبب می شود دکوراسیونی جذاب و متفاوت داشته باشید.

طرح های سنتی و قدیمی فرش جزو علاقه مندی های آنان بوده و برای آن ها ارزش قائل می باشند. قیمت فرش های وینتج یا کهنه نما براساس ابعاد؛ تعداد شانه ها و نوع الیاف استفاده شده متفاوت خواهد بود. فرش یکی از کالا های هست که از قدیم در منزل ما ایرانی ها وجود داشته است. یکی دیگر از انواع فرش، فرش شگی است. فرش وینتیج علاوه بر زنده نگه داشتن اصالت فرش ایرانی زیبای بسیاری نیز دارد. فرش شگی محصول دیگر قالیکده است. فرش شگی زیبایی زیادی دارد. برای مشاهده فرش شگی، وارد صفحه فرش شگی شوید.

اصطلاح فرش وینتیج به چه معناست؟

اصطلاح فرانسوی وینتیج به لوازم عتیقه یا دارای عمر بالای 20سال اطلاق می شود. بسیاری از افراد، به سبک کلاسیک و وسایل قدیمی و آنتیک علاقمند هستند. به فرش‌هایی که از ظاهری کهنه و شبیه فرش‌های عتیقه برخوردار هستند نیز “فرش وینتیج” می گویند. فرش های قدیمی به دلیل استفاده از پشم عمر بسیار پایین تری نسبت به فرش های ماشینی دارند؛ و حشرات بر روی فرش های پشم بسیار تاثیر گذار هستند . فرش وینتیج طوسی فرش وینتیج طوسی پس فرش مدرن وینتیج همان فرش کهنه نما است. خیلی از فرش های دستباف که در رطوبت قرار گرفته اند دچار پوسیدگی شده اند که؛ باعث شده فرش اون کارای خود را از دست بدهد. این طرح از فرش در دکوراسیون مدرن به کار گرفته می‌ شود؛ و به تازگی در بازار فرش جایگاه ویژه ای به خود اختصاص داده و طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

 در کلکسیون وینتیج ما نیز با بهره گیری از نقوش و طرح ها و رنگ‌بندی مناسب و افکت و ترفندهای طراحی سعی شده است تا فرشی نو یا ظاهری کهنه تولید شود تا زیبایی بخش منزل شما باشد. استفاده به جا از رنگ‌ها و همچنین طراحی افکت مناسب با طرح فرش طراحی شده از خصوصیات و منحصر بودن کلکسیون فرش های مدرن وینتج ماهور می‌باشد.  این فرش‌ها از همان ابتدا مورد استقبال بازار ایران هم بازار صادراتی فرش ماهور قرارگرفته است. فرش ماشینی انواع زیادی دارد. فرش ماشینی قیمت متفاوتی نیز دارد. فرش ماشینی جذابیت زیادی دارد.

خصوصیات فرش کهنه نما

زیبایی و چشم نوازی یکی از علل اصلی استقبال از فرش های مدل وینتج این است که؛ معمولا این فرش‌‌ ها در رنگ های روشن و مناسب دکوراسیون‌ های مدرن طراحی شده است. خریداران فرش ماشینی که بسیار خوش ذوق و به دنبال تنوع و کار های خاص هستند؛ استقبال بسیار زیادی از این نوع طرح ها کردند. طراحی و ظاهر این فرش چشم هر بیننده ای را به سمت خود می‌ کشاند. فرش های وینتیج معمولا از رنگ های خنثی در بافت خود استفاده می کنند که؛ البته رنگ طلایی و قرمز هم در بافت فرش وینتیج وجود دارد. ولی بیشتر در طم رنگی طوسی طراحی می شوند. یکی از عوامل مهم در هنگام خرید قالی بررسی معایب آن است. معایب فرش وینتیج به دلیل نحوه تولید متفاوت آن باید موردتوجه خریدار قرار بگیرند. فرش وینتیج طرح آیسو برند ماهور طوسی؛ همچنین استفاده از فرش های  کهنه نما در دکوراسیون بیانگر اصالت، سلیقه و ذوق هنری صاحب خانه است.

این فرش‌ها در خارج از کشور نیز مورد استقبال خوبی واقع شده است و مشتریان خاص خود را دارد. نرمی و لطافت بالا در تولید فرش‌های مدل وینتیج شرکت ماهور از نخ صد در صد اکرلیک استفاده شده است. در نتیجه این فرش‌ ها ضمن داشتن کیفیت عالی، ظاهری زیبا داشته و از نرمی و لطافت خوبی برخوردارند. از نظر تکنیک هم این فرش ‌ها از جمله فرش های 1200 شانه گل برجسته هستند. قیمت مناسب با وجود این که قیمت این نوع فرش از فرش های معمولی بیشتر است اما به مراتب از فرش های اصیل دستباف ارزان ‌تر هستند.

سبک دکوراسیون مدرن چیدمان

 دکوراسیون به سبک مدرن در دنیای امروزی سبب تنوع در چیدمان منزل شده است. و به خاطر اینکه به نوعی خاص و منحصر به فرد است؛ در تمام جهان طرفدارانی پیدا کرده است. یکی از تفاوت‌ های بارز قالی‌ های ماشینی وینتیج؛ با فرش های  ماشینی  استفاده از پلی استر و نخ‌های ویسکوز در بافت محصول است. در دکوراسیون مدرن، اکثرا طرح ها ساده هستند و پیچیدگی خاصی در دکوراسیون نیست. رنگ بندی ها هم عموما شاد و جذاب هستند و مخالف طرح های کلاسیک، هم از رنگ های گرم و هم از رنگ های سرد استفاده می شود. فرش های وینتیج به دلیل نقشه های حرفه ای و اورجینال معمولا از قیمت بالا تری برخوردار است. سبک مدرن یکی از مناسب ترین سبک هایی است که می توان در آن از فرش وینتیج استفاده نمود. همانطور که گفتیم، ظاهر فرش وینتیج شبیه فرش های کهنه و قدیمی است.

 قیمت فرش پتینه 6 متری با توجه به تراکم طولی 3600 آن، قیمتی منصفانه خواهد بود. در واقع با استفاده از این فرش های ماشینی در دکوراسیون مدرن یک تضاد شیرین در دکوراسیون شما پدید خواهد آمد که قطعا برای شما و مخاطبان دلپذیر خواهد بود. اگر احساس می کنید که فضای دکوراسیون مدرنی که دارید، خیلی یک نواخت است، توصیه می کنیم با استفاده از یک فرش وینتیج به این یکنواختی پایان دهید. اگر عبارت وینتیج به گوشتان نخورده باید گفت این سبک، یکی از جدیدترین سبک های طراحی فرش است؛ که در مدت کوتاه طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *