بلاگ

قیمت لاحاف کرسی ارزان

قیمت لاحاف کرسی ارزان
امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

در سال های اخیر استفاده از عناصر سنتی درچیدمان خانه ها بسیارمتداول شده است. بسیاری در فصل زمستان از کرسی استفاده می کنند. این اقدام در کناراین که باعث می شود خانه شماحال وهوای سنتی بگیرد. مزایای پزشکی هم دارد . وآن این است که طبق نظر پزشکان استفاده از کرسی می تواند از سکته جلوگیری کند. که علت آن ایجاد گردش خون بیشتر به واسطه گرم شدن پا است.  بهترین لحاف کرسی و همچنین قیمت لاحاف کرسی ارزان؛ برای خانه های سنتی و مدرن کدام است؟ در فصول سرد سال به ویژه در زمستان برای گرم کردن فضاها استفاده می‌شده است. به مزایای استفاده از آن اشاره کردیم. از این رو  پس از گذشت سال ها از استفاده و تداول کرسی؛ هنوز هم علاقه مندان و طرفداران بسیاری از این ابزار وجود دارند که دوست دارند. وسیله ای سنتی و البته شیک برای طراحی داخلی منزل آن ها است.

جنس پارچه

از جمله موضوعاتی که در هنگام خرید لاحاف کرسی باید بررسی شود؛ جنس پارچه آن است. قیمت لاحاف کرسی ارزان یکی دیگر از مواردی است که باید بررسی شود. همان طور که گفته شد از مهم ترین مواردی که در خرید لحاف باید به آن توجه کنید؛ پارچه ای است که در ساخت آن استفاده شده است. باید توجه داشته باشید که هر چه پارچه مصرفی در ساخت لاحاف کرسی کیفیت بالاتری داشته باشد؛ لاحاف دوام بیشتری نیز خواهد داشت. همچنین اگر  لاحاف شما پارچه با کیفیتی داشته باشد؛ استفاده از آن لذت بیشتری خواهد داشت. به عنوان مثال در برخی از لاحاف ها برای بالا بردن کیفیت لحاف، از پارچه ترمه ابریشمی در وسط آن استفاده شده است. این مورد در کنار افزایش زیبایی باعث با کیفیت تر شدن آن نیز می شود. که در دکوراسیون سنتی بسیار انتخاب مناسبی است. که موارد دیگری هم در این باره است.

همچنین باید بگوییم که مخمل دور لحاف نشیمنگاه نیز در کیفیت آن تاثیر گذار است. در زیر از پارچه رو تختی نخی خالص درجه یک استفاده می کنیم. که باعث می شود که در کنار آن که لاحاف چشم نواز شود. کیفیت آن نیز به طرز چشم گیری افزایش پیدا کند. تا لحاف شما بسیار زیبا باشد باید از پارچه با کیفیت استفاده شود. استفاده از پارچبه با کیفیت در لاحاف در عین حال، بسیار راحت است. بسیار مهم است که پارچه زیر لحاف حتماً نخ خالص باشد. این مورد در دکوراسیون سنتی بسیار کاربرد دارد. دکوراسیون سنتی عناصر دیگری هم دارد. برای مشاهده دکوراسیون سنتی کلیک کنید.

دوخت لحاف کرسی

 مورد دیگری که بر قیمت لاحاف کرسی ارزان تاثیر می گذارد؛ نوع دوخت لاحاف کرسی است. همین طور این مورد بر کیفیت و طول عمر لاحاف کرسی نیز تاثیر می گذارد. از این در هنگام خرید این کالا باید به این مورد هم توجه کرد. پاف سنتی هم کالای دیگری است که در کنار این محصول می توانید خریداری کنید. تا چیدمان منزل خود را هماهنگی دو چندان ببخشید. باید بگوییم در هنگام دوخت لحاف می توان از نخ های مختلفی استفاده کرد. از آن جایی که نخ های مختلف ویژگی های خاص خود را ارائه می دهند؛ از این کیفیت لاحاف کرسی به این مورد بسیار وابسته است. اما توصیه می کنیم لاحاف کرسی را خریداری کنید که از نخ ابریشمی استفاده شده است. چرا که استفاده از نخ ابریشم در دوختن لاحاف کرسی به دوام و استحکام آن می افزاید. و طول عمر آن را به طرز چشم گیری افزایش می دهد.

 دوخت لحاف به دو صورت دوخت دستی و دوخت ماشینی انجام می شود. اگر از نیمه زندگی خود گذشته باشید و مرز 50 سالگی را رد کرده باشید؛ حتما لاحاف دوزی های سنتی را به خاطر دارید. در دوخت لاحاف کرسی به روش سنتی مانند گذشته از نخ و سوزن و دم باریک استفاده می شود.  دوخت ماشینی هم به طور معمول توسط چرخ خیاطی صنعتی انجام می شود. در پاف سنتی و لحاف از الیاف مصنوعی استفاده می شود. پاف سنتی یکی از دیگر محصولات قالیکده البرز است. برای مشاهده پاف سنتی، وارد صفحه پاف سنتی شوید.

الیاف داخلی

الیاف داخلی هم بر قیمت لاحاف کرسی ارزان موثر است. همین طور بر کیفیت و میزان گرما دهی آن نیز تاثیر می گذارد. باید بگوییم در فرایند تولید لاحاف کرسی از انواع مختلفی الیاف استفاده می شود. برخی از این الیاف به صورت طبیعی و برخی مصنوعی هستند. الیاف مصنوعی طبیعت سردی دارند. از این رو برای لاحاف کرسی مناسب نیستند. هر چنداستفاده ازآن ها قیمت آن را کاهش می دهد. به گفته پزشکان طب سنتی این الیاف طبیعی بسیار بهتر هستند. چرا که طبع گرمی دارند و عوارض استفاده از الیاف مصنوعی را ندارند. از این رو به شما اجازه می دهند اثرات درمانی آن را سریع تر احساس کنید. همچنین با انرژی کم تری می توانید محیط زیر لاحاف کرسی را گرم کنید. که این مورد در صرفه جویی سوخت بسیار موثر است. ذکر این نکته الزامی است که در فصول سرد سال به جای زیاد کردن شعله بخاری، متمدنانه تر این است که از لباس گرم استفاده کنید.

همان طور که پیش از این نیز گفته شد پشم گوسفند پشم موجود در لحاف، دارای خواص درمانی بسیار بالایی است. برای همین است که پزشکان به افرادی که از رماتیسم رنج می برند به استفاده از لاحاف کرسی تاکید می کنند. می توان گفت مهم ترین آن ها می توان به پاکسازی عروق و رگ ها اشاره کرد. در برخی از لاحاف کرسی ها از پنبه استفاده می شود. این الیاف هم اثر درمانی بسیار خوبی دارد. لازم به توضیح است که بهتر این است که پنبه با پشم مخلوط شود. تا لاحاف کرسی با کیفیت تری داشته باشید.

نکات مهم هنگام خرید لحاف کرسی

در این بخش قصد داریم به جمع بندی مطالبی که تاکنون بیان شد، بپردازیم. این موارد به شما در هنگام خرید و قیمت لاحاف کرسی ارزان تاثیر دارد. مهم‌ ترین نکته در انتخاب لحاف کرسی قیمت آن می‌ باشد. باید توجه داشته باشید که کیفیت و قیمت لاحاف کرسی ارتباط مستقیم با هم دارند. از این رو باید قبل از هر کاری مشخص کنید؛ هدف شما از خرید این کالا چیست. برای خرید لحاف‌کرسی چه میزان قرار است، بپردازید. اگر قرار است لاحاف کرسی در منزل شما نقش دکوراسیون و یک کالای تزئینی را داشته باشد؛ می توانید از کرسی و لاحاف کرسی ارزان استفاده کنید. زمانی که میزان بودجه مشخص شود خود به خود مدل‌هایی که در محدوده قیمتی شما قرار ندارند؛ از انتخاب شما حذف می شوند. اما اگر می خواهید از آن استفاده کنید بهتر از نمونه های باکیفیت آن را خریداری کنید.

از نظر جنس پارچه و دوخت به سه دسته مهم تقسیم می‌ شوند. یکی لحاف‌ کرسی پشمی که همان نمونه سنتی است، که درون آن را با پشم پر می‌ کنند. نمونه بعدی لحاف کرسی ترمه بود که از پارچه ترمه که دارای طرح های اصیل ایرانی است؛ دوخته می شود. نوع آخر از پارچه مخمل دوخته می‌ شود که؛ هر سه نوع در قسمت ابتدایی مطلب به صورت کامل توضیح داده شد. لاحاف کرسی به دو طریق دوخته می شود، یکی به وسیله ماشین‌های صنعتی دوخته شده است؛ دیگری لحاف دست دوز می‌ باشد که؛ به وسیله دست و نیروی انسانی دوخته می‌ شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *