بلاگ

فرش جهیزیه

فرش جهیزیه
امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

خرید فرش برای جهیزیه یکی از اصلی ترین خرید های جهزیه محسوب میشود. وسواس و جزئی نگری عروس خانوم در کنار اعمال نظر های فراوان اطرافیان. خرید فرش برای جهیزیه عروس را دچار چالش می کند. چالشی که با شناخت نیاز و همین طور کسب اطلاع از انواع فرش می تواند به حداقل خود برسد. چیزی که در این مقاله به دنبال آن هستیم که همان ارائه اطلاعات مفید است. فرش های زیادی را می توان برای جهیزیه مناسب دانست. اما این که کدام یک از انواع فرش مناسب شماست و می تواند سلیقه شما را پوشش دهد. نیاز به این دارد که با ویژگی انواع فرش آشنا شوید و نقاط ضعف و قوت هر کدام را بشناسید. با مطالعه این مقاله می توانید به اطلاعت مورد نیاز خود برای خرید جهیزیه عروس برسید. اما پیش از آن شما را دعوت به دیدن محصولات فرش 1500 شانه میکنیم.

تعیین مساحت

تعیین مساحت

 برای خرید فرش جهیزیه عروس اولین موردی که باید مورد توجه قرار بگیرد مساحت مکانی است که. فرش در آن جا مورد استفاده قرار می گیرد. چرا که این مورد از چند جهت اهمیت دارد که در ادامه مورد بررسی قرار می دهیم. اولین مورد این است اگر فرش بزرگ تر از مکان مورد استفاده باشد. از چند جهت می تواند به فرش آسیب برساند. امکان دارد برای این که فرش جا شود اقدام به تا کردن فرش بکنید. که این باعث شکسته شدن فرش می شود که این آسیب قابل ترمیم نیز نیست. از طرف دیگر اینکه اطراف فرش خالی نباشد باعث می شود زیبایی فرش خود را نشان ندهد. چرا که حاشیه های کنار فرش باعث زیبا تر جلوه کردن فرش می شود. دیگر نقیصه این نحو استفاده از فرش این است که معمولا سایر لوازم خانه روی فرش قرار می گیرد. که به فرش آسیب می زند.

در کنار تعیین مساحت مکان استفاده از فرش جهیزیه عروس باید به میزان نور نیز توجه شود. که این مورد را در بخش بعدی مورد بررسی قرار می دهیم.  اما در مورد اندازه فرش باید بگوییم حتما به این مورد توجه ویژه ای داشته باشید. چرا که با توجه به مواردی که گفتیم این مورد در استفاده بهتر از فرش اهمیت دارد. و عدم توجه به ابعاد مناسب فرش می تواند باعث آسیب رسیدن به فرش جهیزیه عروس شود. فرشی که می خرید بهتر است تمام محیط را پوشش ندهد. چرا که این گونه زیبایی بیشتری به محیط می بخشد.

میزان نور محیط

میزان نور محیط

در انتخاب فرش جهیزیه عروس یکی از مواردی که باید بسیار به آن توجه شود میزان نور محیط است. عدم هماهنگی این مورد باعث می تواند باعث دلگیری خانه شود. از طرفی هم می تواند خانه را بیش از حد روشن کند. که وجود هر دو عامل در حال خوب خانه تاثیر منفی می گذارد. به این صورت که اگر  برای یک خانه با نور طبیعی کم فرشی با زمینه تیره خریداری کنید. خونه خودتون رو دلگیر تر از آن چه هست خواهید کرد. این مورد وقتی بیشتر خودش را نشان می دهد که رنگ دیوار ها هم تیره باشد. برای این محیط ها بهتر است فرشی با زمینه روشن انتخاب کنید تا محیط را دلباز تر نشان دهد. استفاده از مبلمان با رنگ متناسب و کمی تیره تر در کنار رنگ دیوار که ما بین رنگ فرش و مبلمان باشد. می تواند هماهنگی خوبی در چیدمان منزل ایجاد کند.

از طرف دیگر اگر در خانه ای به نور طبیعی مناسب اگر از فرش های با رنگ روشن استفاده شود. خانه را دچار آشفتگی می کند. چرا که نور بیش از اندازه باعث تشویش ذهن می شود. از این رو توصیه برای خانه هایی با نور مناسب از فرش هایی با رنگ تیره استفاده کنید. درکنارهماهنگی مناسبی که ایجاد می کند باعث تجملاتی تر نشان دادن خانه نیز می شود. رنگ سرمه این برای فرش جهیزه عروس می تواند پیشنهاد مناسبی باشد. چرا که به راحتی با رنگ های کرم، قهوه ای و آبی در مایه رنگی متفاوت هماهنگ شود.

شانه مناسب فرش جهیزیه

یکی دیگر از مواردی که در خرید فرش جهیزیه عروس خوب است مورد توجه قرار گیرید شانه فرش است. شانه فرش در کارایی فرش نقش مهمی را ایفا می کند. از این رو با بهتر است با توجه به کاربردی که برای فرش متصور هستید. باید فرش را با شانه و تراکم مناسب خریداری کنید. فرش ها با توجه شانه ای که دارند ویژگی های منحصر به فردی داند. و خصوصیات خاصی را ارائه می دهند. به طور مثال فرش های 700 شانه ضخامت بیشتری نسبت به فرش های با میزان شانه بیشتر دارد. این ضخامت بیشتر باعث می شود که فرش نرم تر شود. از طرف دیگر گرم نیز خواهد بود. با توجه به ایتن تعاریف می تواند نتیجه گرفت اگر گرم و نرم بودن فرش برایتان اهمیت دارد. فرش 700 شانه می تواند گزینه خوبی برای فرش جهیزیه عروس باشد. در مورد دیگر فرش ها همین طور است.

در مثال دیگر می توان به فرش 1000 شانه و بیشتر اشاره کرد. این فرش ها به واسطه فاصله کم تر نخ ها جزئیات بیشتری را در طرح ها ارائه می دهند. از این رو زیبایی بیسار بیشتری دارند. باید بگوییم این زیبایی فدای کارایی فرش ها شده است. چرا که دیگر مقاومت فرش 700 شانه را نمی توان از آن ها انتظار داشت. البته این به معنای بلااستفاده بودن این فرش ها نیست. بلکه به نگهداری دقیق تری نیاز مند هستند. لذا توصیه می شود برای خرید فرش جهیزیه عروس حتما به شانه و تراکم فرش نیز توجه کنید.

طرح فرش جهیزیه

طرح فرش جهیزیه

در انتخاب فرش مناسب جهیزیه عروس طرح فرش نقش تعیین کننده ای را ایفا می کند. طرح فرش اصلی ترین نقش را در زیبایی و یا عدم زیبایی فرش ایفا می کند. البته باید بگوییم که در واقع فرش زشت وجود ندارد. و این سلیقه افراد است که تعیین میکند کدام طرح زیبا تر است. فرش ها طرح های مختلفی دارند. هر کدام از این طرح ها مناسب یک فضای به خصوص است. چرا که هر طرح ویژگی های به خصوصی را ارائه می دهد که باعث تمایز آن ها می شود. باید بگوییم طرح فرش تاثیر زیادی بر روی زیبایی منزل شما خواهد داشت. از این رو باید در انتخاب طرح فرش بسیار دقت کنید. یکی از طرح های فرش که مورد توجه قرار گرفته است طرح افشان است. باید بگوییم که طرح افشان یکی از قدیمی ترین، ، زیباترین و پرطرفدارترین نقشه های قالی به حساب می آید.

به طور کلی طرح افشان ترکیبی از طرح اسلیمی و طرح ختایی است. طرح ختایی را می توان نمادی از طرح بوته و گل دانست. به هر صورت فرش افشان می تواند گزینه مناسبی برای فرش جهیزیه عروس باشد. البته طرح های دیگر هم هستند که در ادامه به آن ها نیز می پرازیم. در راهنمایی کلی می توانیم بگوییم اگر پرده و مبلمان منزلتان طرح شلوغی دارند. از فرش هایی با طرح خلوت استفاده کنید. و اگر این طور نیست می توانید از طرح های شلوغ تر استفاده کنید. تا هماهنگی مناسبی بین همه اجزا در خانه ایجاد شود.

رنگ فرش

رنگ فرش جهیزیه:

برای خرید فرش جهیزیه عروس در کنار تمام مواردی که به آن ها اشاره کردیم رنگ فرش نیز بسیار مهم است. رنگ فرش در انتقال حس حال مثبت و یا منفی نقش مهمی را ایفا می کند. فرش ها در رنگ های مختلفی به بازار عرضه می شوند. در انتخاب رنگ فرش باید به موارد زیادی رقت کنید که در ادامه به بیان آن ها می پردازیم. اولین نکته رنگ دیوار ها است. در انتخاب رنگ فرش باید به این نکته توجه کنید که بین رنگ فرش و دیوار هماهنگی وجود داشته باشد. این هماهنگی لزوما به معنای استفاده از یک رنگ درمایه گوناگون نیست. بلکه یعنی بین رنگ فرش و دیوار تناسب وجود داشته باشد. به طور مثال اگر فرش شما سرمه ای یا سبز است. بهتر است رنگ دیوار طوسی باشد تا هماهنگی خوبی را ایجاد می کند. البته مثال های دیگری نیز در این باره وجود دارد.

مورد دیگر در انتخاب رنگ فرش جهیزیه عروس هماهنگی آن با رنگ مبلمان است. در این صورت نیز باید این هماهنگی در بالاترین حد ممکن باشد. بهتر است رنگ مبلمان روشن تر از رنگ فرش باشد. همچنین رنگ این دو جز از چیدمان باید بینابین رنگ دیوار باشد. با رعایت این نکات می توانید از زیبایی و هماهنگی چیدمام منزل خود لذت ببرید. توصیه ما این است که در هنگام خرید فرش جهیزیه عروس در کنار توجه به زیبا بودن رنگ. به هماهنگی آن با سایر اجزای چیدمان نیز توجه کنید. تا زیبایی آن دو چندان و همینطور افزون شود.

قیمت فرش جهیزیه

قیمت فرش جهیزیه

قیمت یکی از موارد مهم در انتخاب فرش جهیزیه برای خرید است. قیمت فرش ها با توجه به ویژگی های آن ها تعیین می شود. که در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم. اولین مورد تاثیر در قیمت فرش جهیزیه عروس نام تجاری آن است. به طور معمول نام های تجاری شناخته شده قیمت بالاتری را بر روی محصولات خود قرار می دهند. که می توان گفت لزوما هم به نشانه با کیفیت تر بودن آن ها نیست. مورد دیگر که که اهمیت دارد شانه و تراکم فرش است. هر چه میزان شانه و تراکم فرش بالاتر برود قیمت فرشنیز افزایش پیدا می کند. باید بگویم این افزایش قیمت نیز به معنای کیفیت بیشتر فرش های گران تر نیست. بلکه ویژگی های فرش های با تراکم بالا و فرش های با اراکم پایین به طور کلی متفاوت است. و شما بر اساس نیاز خود فرش را انتخاب خواهید کرد.

 چرا که هر فرش مزیت ها و معایب خاص خود را دارد. مورد دیگر در خصوص قیمت فرش جهیزیه عروس به کیفیت مواد اولیه بر میگردد. باید بگوییم بر خلاف دو مورد قبلی که به آن اشاره کردیم این مورد بر کیفیت فرش تاثیر می گذارد. به این معنا که استفاده از مواد اولیه گران تر و به تبع با کیفیت تر. باعث افزایش کیفیت فرش می شود که این مسئله به وضوع قابل رویت است. با بررسی این نکات در هنگام خرید فرش جهیزیه عروس می توانید انتخاب مناسبی را داشته باشید. و از فرشیکه خریده اید لذت ببرید.

فرش دستبافت یا ماشینی

شاید برای بعضی از افراد این سوال پیش بیاید که فرش ماشینی مناسب تر ست یا فرش دستبافت. باید بگوییم این مقایسه از پایه اشتباه است. چرا که هر کدام از این فرش ها خصوصیاتی کاملا متفاوتی را ارائه می دهند. از نظر دیگر قیمت فرش ماشینی و دستبافت نیز به هیچ عنوان قابل قیاس نیست. در واقع مقایسه فرش دستبافت و فرش ماشینی مانند مقایسه هواپیما و قطار است. و شباهت آن ها صرفا در این است که هر دو وسیله نقلیه محصوب می شوند. در مورد فرش دستبافت یا ماشینی همین طور است. شباهت این دو در این است که هر دو به عنوان کفپوش استفاده می شوند  همین و بس! اما در ادامه به بیان ویژگی های مثبت و منفی هر کدام می پردازیم تا برای خرید آن ها دچار سر در گمی نشوید. ابتدا به فرش دستبافت می پردازیم  در واقع دست سازه محصوب می شود.

به همین دلیل فرش دستبافت بسیار قیمت بالایی دارد. این فرش از پشم و الیاف طبیعی ساخته می شود. از این رو بسیار گرم است و برای بیماران رماتیسم توصیه می شود. ازمعایب فرش دستبافت می توان به مخلوط شدن رنگ آن در صورت ریختن مایعات اشاره کرد. از طرف دیگر شستشوی آن هم سخت و هزینه بالایی دارد. در مقابل فرش ماشینی قیمت پایین ترین دارد. همینطور تنوع بسیار بیشتری را در طرح و رنگ ارائه می دهد. از این رو می توان نتیجه گرفت انتخاب بین فرش دستبافت یا ماشینی به بودجه و هرینه ی شما بستگی دارد.

فرش های شگی جهیزیه

فرش های شگی

یکی از فرش هایی که به تازی مورد توجه قرار گرفته است فرش شگی است. این نوع فرش به دلیل ظاهر خاصی که دارد معمولا از سوی تازه عروس ها انتخاب می شود. اما آیا این فرش برای فرش جهیزیه عروس مناسب است. باید بگوییم از جمله ویژگی های این فرش مدرن بودن آن است. بدون شک مدرن بودن خانه تازه عروسان بسیار خوب است و حتما از اولیت های آن ها محصوب می شود. اما توصیه نمی کنیم با استفاده از فرش های شگی اقدام به این کار کنید. فرش های شگی از کنار هم قرار گرفتن چندین نخ بلند ایجاد و ساخته می شوند. این نخ های بلند محل مناسبی برای تجمع گرد خاک و آشغال های ریز هستند. از این رو با استفاده از فرش شگی باید از اولین لحظات زندگی مشترک. با جارو برقی خود بیشتر سایر اقلام جهیزیه رفاقت کنید و جان فرش شگی بیوفتید.

هر چند باید بگوییم به نتیجه و حاصل خاصی هم نمی رسید. چرا که این نوع فرش تعصبی خاصی نسبت به گرد و خاک و آشغال هایی که در آن وجود دارد. از خود نشان می دهد و به این سادگی ها آن ها را به دست بی رحم جارو برقی نمی سپارد. اما نمی شود از موضوع چشم پوشی کرد که این مدل فرش ها شاید ظاهر جذابی داشته باشند. اما اگر بخواهید در خانه از آن ها استفاده کنید قطعا پشیمان خواهید شد. و از این ما این نوع فرش را برای فرش جهیزیه عروس توصیه نمی کنیم.

فرش جهیزیه مناسب خانه های کوچک

به طور معمول خانه تازه عروس و داماد ها کوچک است. که باید هم همین طور باشد که بتوانند راحت تر ازدواج کنند. ویژگی های مناسب برای خانه های کوچک به چند مورد بستگی دارد. اولیم مورد اندازه فرش است. بهتر است فرش را در اندازه ای انتخاب کنید که دور آن خالی باشد. این گونه خانه بزرگ تر از آن چه هست خود را نشان می دهد. حتی اگر لازم است از قالیچه های چهار متری در پذیرایی استفاده کنید. اما حتما کناره فرش را خالی بگذارید. نکته دیگر رنگ فرش است. بهتر است در این خانه ها از فرش هایی با رنگ روشن استفاده کنید. دلیل آن هم کاملا روشن است که این مورد باعث بزرگ جلوه کردن خانه می شود. طرح فرش برای خانه های کوچک هم بهتر است ساده و به دور از شلوغی باشد. تا خانه بزرگ تر و دلباز تر خود را نشان دهد.

با رعایت این نکات کوچک می توانید بهترین فرش جهیزیه عروس را برای خانه کوچک آن ها خریداری کنید. فرش های مناسب خانه های کوچک بهتر است که ویژگی هایی که بیان شد را داشته باشد. رعایت نکردن به این نکات می تواند تاثیرات منفی بر روی چیدمان خانه شما بگذارد. فرش های رنگ روشن و با طرح های خلوت بهترین توصیه برای خانه های کوچک است. که با خرید آن ها می توانید زیبایی را به آشیانه عشق خود هدیه دهید. در ادامه به مواردی دیگر برای خرید فرش جهیزیه عروس می پردازیم تا راهنمای بهتری برای شما باشد.

مطلب پیشنهادی: قیمت فرش ماشینی

فرش مناسب خانه های کوچک

فرش برای آشپزخانه

فرش جهیزیه عروس فقط برای پذیرایی خانه نیست بلکه برای آشپزخانه هم باید فرش خریداری شود. از این رو در این بخش از مقاله به بررسی فرش مناسب برای آشپزخانه می پردازیم. در خرید فرش باید این نکته توجه داشته باشید که فرش آشپزخانه همواره در معرض رطوربت قرار دارد. باید بگوییم هیچ فرشی به طور صد در صدی در مقابل رطوبت مقاوم نیست و از این رو بهتر است فرشی را بخرید که در صورت از بین رفتن. هزینه زیادی را روی دست شما نگذارد. طبق تجربه ما بهترین فرش برای آشپز خانه گلیم فرش است. این نوع فرش به نسبت دیگر انواع فرش قیمت مناسب تری دارد. از این اگر بر اثر پوسیگی ناشی از رطوبت از بین رفت. هزینه زیادی را متوجه شما نکرده است. از طرف دیگر این فرش به سادگی شسته می شود. از این مهم تر لکه های مختلف روی آن باقی نمی ماند.

البته اگر دوست داشته باشید می توانید از انواع دیگر فرش نیز استفاده کنید. اما باید بگوییم باید بیشتر از پیش از آن مراقبت کنید. برای خرید فرش جهیزیه عروس برای آشپزخانه به فرش های گران قیمت فکر نکنید. چرا که فرش های آشپزخانه در معرض آسیب های گونانون قرار دارد. از احتمال ریخن غذا روی فرش گرفته تا ریخن آب. که هر دوی آن ها باعث پوسیدگی فرش می شود. به غیر از فرش آشپزخانه که به آن پر داختیم برای جهیزیه فرش اتاق هم لازم است. که در ادامه و در بخش بعدی مقاله به آن می پردازیم.

فرش اتاق خواب

در این بخش از مقاله به بررسی خرید فرش جهیزیه عروس برای اتاق خواب می پردازیم. برای فرش اتاق خواب بهتر استکه از قالیچه ها استفاده کنید. قالیچه ها انواع مختلفی دارند. فرش های مدرن و فانتزی هم انتخاب مناسبی برای اتاق خواب محصوب می شود. با استفاده از فرش های مدرن و فانتزی در اتاق خواب می توانید زیبایی خوبی به آن ببخشید. همین طور با استفاده از قالیچه ها هم می توانید به شکل دیگری اتاق خواب خود را تزئین کنید. برای خرید فرش اتاق خواب بهتر است از رنگ ها روشن تر استفاده کنید. چرا که محیط اتاق خواب بهتر است که کمی شاد باشد. البته موکت هم می تواند گزینه خوبی برای استفاده در اتاق خواب باشد. به خصوص موکت های پرز دار که زیبایی افزونی دارد. مزیت دیگر موکت این است که سراسر اتاق را پوشش می دهد که نکته بسیار مهمی محصوب می شود.

فرش اتاق خواب را می توانید از نمونه های مدرن نیز انتخاب کنید. فرش مدرن بسیار برای اتاق خواب مناسب است.چرا که با توجه به ویژگی هایی دارد. می تواند بهترین گزینه برای اتاق خواب باشد. طرح های فرش فانتزی و مدرن اتاق خواب معمولا ساده و تک رنگ است. بیشتر فضای اتاق خواب را تخت خواب و دیگر وسایل اشغال کرده است. قیمت ارزان، سبک وزن و نرمی و لطافت آن از دیگر عوامل خرید فرش فانتزی برای اتاق خواب عروس می باشد. دلایلی که از فرش های  مدرن و فانتزی برای اتاق خواب عروس استفاده می کنند.

فرش اتاق خواب جهیزیه

بخش پیشنهادی: فرش وینتیج

پس از اشاره کامل به فرش ماشینی، امروز قصد داریم در انتهای مقاله “فرش ماشینی خوب چی بخرم” به یکی از محصولات بسیار پر فروش در بازار ایران اشاره کنیم. نام این محصول فرش وینتیج است. فرش وینتیج به معنی فرش کهنه نما است. این محصول برخلاف نام آن جز محصولات بسیار پر فروش و تازه در بازار ایران شناخته میشود. فرش وینتیج به تازگی توانسته است تا بازار خود را به خوبی در ایران جای بی اندازد. فرش وینتیج به خوبی با رنگ خانه های ایرانی خو گرفته است. این محصول یک محصول استثنایی در قالیکده البرز است. شما عزیزان میتوانید برای خرید این محصول از طریق لینک زیر اقدام کنید.

لینک محصول: فرش وینتیج

جمع بندی فرش جهیزیه

برای خرید فرش جهیزیه عروس باید به نکاتی که در این مقاله گفته شد توجه کنید. چرا که با توجه به این موارد می توانید بهترین فرش جهیزیه را خریداری کنید. چیزی که در اولیوت اول خرید فرش است. با توجه به مواردی که گفته شد می توانید فرش خوب و مناسبی راخریداری کنید. و سال های سال از آن استفاده کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *